Google
Masthead header

Doğum Fotoğrafçısı Sema Korkmaz Bebeğimle Elele Dergisinde


‘’Hem büyük bir sorumluluk hem de müthiş bir keyif’’

Sema Korkmaz 15 yaşında bir Zenith makine ile fotoğraf dünyasına adımını atmış. Sokak sokak dolaşıp İstanbul’u fotoğraflayan Korkmaz o zamanlarda bile kendine amatör bir karanlık oda kurmuş. Üniversite hayatı İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümünde başlamış ama o hayalleri için yetenek sınavını aşıp Mimar Sinan Üniversitesinde Fotoğraf okumuş. O aslında sadece doğum fotoğrafçısı değil, aynı zamanda iyi bir portre sanatçısı. Ama doğum fotoğrafçılığı onun planlı seçimi. İlk kez bir doğumu görüntülemek için ameliyathaneye girdiği anı ‘’Çok heyecanlıydım. Kalbim küt küt atıyordu ve açıkçası hala bu heyecanı yaşıyorum. Bir minik dünyaya geliyor ve ben o miniği fotoğraflıyorum. Bundan daha güzel bir duygu var mı bilemiyorum! Doğum fotoğrafçılığı son derece duygusal tatmin yaşayacağınız bir meslek’’ sözleriyle anlatıyor. O anı kaçırmamak için makinayı gözüne yapıştırdığını da itiraf ediyor. Mesleğin verdiği haz ise aslında büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor; ‘’Ailelerin hep sevinçle hatırlayacakları anları sabitlemek beni çok mutlu ediyor. Hayatımızda pek çok ayrıntıyı unutuyoruz. Zamanla silikleşiyor. Doğum öncesi ve sonrası aile; heyecan, endişe, mutluluk ve kaygı gibi bir çok duyguyu aynı anda yaşıyor. Bu tatlı telaş, anne ve babanın bazı anları hatırlamamasına sebep olabiliyor. Ama biz bu ‘’an’’ ları belgeleyip insanlara tekrar yaşatma görevini üstleniyoruz. Bundan güzel bir iş var mı bilemiyorum. Elbette doğum unutulacak bir olay değil. Ancak fotoğraflar buna tamamen engel oluyor. Pek çok ayrıntı, hemşireniz, doktorunuz, bebeğinize bakışınız… Bu anları size asla unutturmayacak olan fotoğraflardır. İşte beni mutlu eden bu. Bu kadar önemli anları sonsuza taşımak ve insanlara doğumun bütün güzelliklerini hatırlatmak gibi bir misyonum var. Hem büyük bir sorumluluk, hem de müthiş bir keyif’’.

Neler yapıyor?

Doğum, bebek, hamile, aile fotoğrafları Sema Korkmaz’ın profesyoneliğini konuşturduğu alanlar. Bebeğin dünyayla ilk temasından aile büyükleriyle tanıştığı ana kadar doğum albümü ailenin isteklerine göre şekilleniyor. Sema Korkmaz’ın fotoğraflarını inceleyip detaylı bilgi almak istiyorsanız www.semakorkmaz.com adresini inceleyebilirsiniz.

BAŞA DÖN iLETiŞiM FORMU Tweet :) FACEBOOK (PAYLAŞ) PiNTEREST 69,45,80,79,83,84,65ATSOP-E
tuba - 27 Mayıs 2011 - 15:00

Semos meshur olmussun bravo. Basarilarinin devamini dilerim.

E-posta adresiniz ve kişisel bilgileriniz hiçbirzaman yayınlanmaz ve 3.şahıs/kuruluşlarla paylaşılmayacaktır. Doldurulması gerekli alanlar işaretlidir *

*

*

I n s t a g r a m